dr n. med. Alicja Szymczyszyn (Lekarz POZ)

Lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista diabetolog oraz specjalista chorób wewnętrznych.
W latach 2012-2018 r odbywałam szkolenie specjalizacyjne z interny w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia tętniczego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i w 2019 r uzyskałam tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych .W trakcie specjalizacji otworzyłam przewód doktorski , który umożliwił mi rozwój naukowy w kierunku zagadnień związanych z chorobami sercowo-naczyniowymi i zdobycie tytułu doktora nauk medycznych.
Od początku swojej pracy na oddziale internistycznym zdobywałam doświadczenie w leczeniu pacjentów obciążonych chorobami sercowo-naczyniowymi, którzy ze względu na często współistniejące zaburzenia metaboliczne wymagali również profesjonalnej opieki diabetologicznej. Od wielu lat miałam również kontakt z pacjentem diabetologicznym pracując ambulatoryjnie w przychodni.
Spośród wszystkich dziedzin internistycznych , diabetologia wzbudziła moje największe zainteresowanie w związku z czym postanowiłam dalej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności specjalistyczne. W roku 2020 rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z diabetologii w Klinice Endokrynologii , Diabetologii i Leczenia Izotopamii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Praca na oddziale klinicznym umożliwiła mi uzyskanie rzetelnej wiedzy specjalistycznej na temat leczenia chorób diabetologicznych oraz dodatkowo na kontakt z pacjentami obciążonymi innymi chorobami endokrynologicznymi. W roku 2023r uzyskałam tytuł specjalisty diabetologa.
Obecnie w swojej praktyce koncentruje się na leczeniu cukrzycy typu 1 i 2 , stanów przedcukrzycowych, zespołów insulinooporności i leczeniu otyłości. Co roku uczestniczę w zjazdach diabetologicznych i konferencjach naukowych. W przyszłości zamierzam rozwijać swoją wiedzę w kierunku psychodietetyki.
Biorąc pod uwagę wieloletnią pracę jako internista w leczeniu pacjentów diabetologicznych, podchodzę do problemu holistycznie i przy planowaniu terapii koncentruje się również na współistniejących chorobach internistycznych, a w szczególności na chorobach układu krążenia.