lek. Monir Oskar Sleiman

Jestem lekarzem, okulistą. Dyplom na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu uzyskałem 30 sierpnia 2005 roku, jako specjalizację lekarską wybrałem okulistykę.

Wzrok to zmysł, który odpowiada za 60 procent ludzkiej percepcji. To stawia go na ważnym miejscu w życiu każdego człowieka. Oczami się ogląda i czyta, śmieje się, zakochuje się od pierwszego spojrzenia i wzrusza się ładnymi widokami. Oczy to zwierciadło duszy, mówi przysłowie.

Zaglądając głęboko w oczy Pacjentów, staram się, aby mogły jak najdłużej służyć im w dobrym stanie.

Dzisiaj pasjonuje mnie przemiana moich Pacjentów po laserowej korekcji wad wzroku. Uśmiech Pacjenta, który widzę po zabiegu, jest dla mnie inspiracją do dalszego działania.

W 2008 roku rozpocząłem specjalizację z okulistyki w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, ale już wcześniej pracowałem w wielu ośrodkach okulistycznych, m.in. w Klinice Okulistyki Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz, jako młodszy asystent, na oddziałach okulistycznych szpitali we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu (przez siedem lat) i w Dzierżoniowie. Współpracę z tymi placówkami kontynuowałem w trakcie specjalizacji.

Pracując w wielu dolnośląskich ośrodkach okulistyki miałem szansę na naukę u boku doświadczonych specjalistów. Obserwowałem zarówno procedury dotyczące diagnozy oraz leczenia, jak i samego spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Empatia, umiejętność nawiązania dobrego kontaktu z Pacjentem to moim zdaniem jedne z najważniejszych cech dobrego lekarza. Przy każdej okazji staram się je w sobie rozwijać.

Do wiosny 2015 roku pełniłem ponad 700 ostrych dyżurów, dzięki czemu zyskałem duże doświadczenie, zwłaszcza w zakresie stanów nagłych, dotyczących narządu wzroku.

Dla lekarza bezpośredni kontakt z Pacjentem procentuje przy kolejnych przypadkach, ponieważ ułatwia postawienie trafnej diagnozy, ustalenie skutecznych metod leczenia, a w efekcie zapewnia szybszą i doskonalszą pomoc.

Od 2013 roku pracuję również w Klinice Okulistycznej grupy Optegra.

Wiosną 2014 roku uzyskałem tytuł specjalisty chorób oczu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS).

W 2014 roku brałem udział w zjeździe European Board of Ophthalmology w Paryżu. Regularnie, aktywnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach okulistycznych.

W okulistyce pasjonuje mnie jej ciągły dynamiczny rozwój i postęp techniczny. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Co roku pojawiają się nowe metody diagnostyki, obrazowania i leczenia chorób. Obserwuję je, aktywnie szukam i staram się z nich korzystać w codziennej pracy.

Stale podnoszę moje kwalifikacje i rozwijam zakres moich umiejętności. Wykonuję operacje na aparacie ochronnym oka, stosując nowoczesne rozwiązania.

Zajmuję się nowoczesnymi technikami usunięcia gałki ocznej wraz z wszczepianiem implantów oka.

Poza tym zajmuję się także badaniami diagnostycznymi, w tym USG, angiografią fluoresceinową, OCT, Angio-OCT.

Uprawiam aktywnie sport. Uwielbiam sporty zimowe i odpoczynek nad wodą. Pasjonują mnie podróże, lubię gotować i dobrze mi to wychodzi, tak przynajmniej mówią bliscy i przyjaciele.