Mgr dietetyki Maria Dubaniowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku Dietetyka. Studia licencjackie odbyłam na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka. Dzięki studiom na dwóch uczelniach o różnych specjalizacjach otrzymałam solidne przygotowanie teoretyczne, a w dodatku zdobyłam doświadczenie kliniczne.

Dietetyka i psychodietetyka rozwijają się niezwykle dynamicznie, dlatego dbam o stały rozwój i uaktualnienie mojej wiedzy. Zakwalifikowałam się do projektu “Dolnośląscy Liderzy Medycyny” i w latach 2020-2022 brałam udział w licznych szkoleniach i warsztatach z cenionymi dietetykami i psychodietetykami, którzy pomogli mi spojrzeć holistycznie na pracę z podopiecznymi. W 2022 roku ukończyłam szkolenie “SOIT – School Of Insulinresistance Therapy”, które szczegółowo przygotowało mnie do pracy z osobami cierpiącymi na insulinooporność. Odbyłam kilkumiesięczny program rozwojowy “Kształtowanie Zwycięzców”, podczas którego doskonaliłam swoje kompetencje z zakresu rozwoju osobistego i coachingu. Daje mi to konkretne narzędzia do pracy i budowania motywacji podopiecznych podczas przeprowadzanych konsultacji, tak aby wdrażane zmiany były zadowalające i trwałe.

Moim celem jest skuteczna pomoc poprzez dostarczanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i prozdrowotnego stylu życia oraz towarzyszenie w zmianie nawyków. W pracy łączę dwie pasje: dietetykę i rozwój osobisty.

Konsultacja dietetyczna- pierwsza wizyta

W jej ramach przeprowadzany jest:

– wywiad żywieniowy i zdrowotny 

– analiza aktualnego sposobu odżywiania

– wstępna ocena wyników badań laboratoryjnych

– analiza składu ciała

– ustalenie celu dietoterapii

Przed konsultacją należy wykonać następujące badania: morfologia z rozmazem, glukoza na czczo, insulina na czczo, TSH, FT3, FT4, lipidogram, kwas moczowy, próby wątrobowe, witamina D3-25(OH).

Badania wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy są aktualne. 

Konsultacja dietetyczna

W jej ramach przeprowadzany jest:

– monitoring postępów dietoterapii

– omówienie zadań przekazanych na wcześniejszej konsultacji

– bieżąca analiza składu ciała

– edukacja żywieniowa

W szczególnych wypadkach możliwe jest przeprowadzenie konsultacji kontrolnej online.

Jadłospis 7-dniowy 

– jadłospis wraz z listą zakupów

– instrukcja korzystania z jadłospisu

– arkusz oceny satysfakcji z jadłospisu

Jadłospis jest urozmaicony i bogaty w najważniejsze składniki mineralne oraz witaminy. Jest maksymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta, stanu zdrowia oraz warunków ekonomicznych i czasowych.