lek. onkolog Maria Lange-Garbacz

W 2010 roku ukończyłam Akademię Medyczną we Wrocławiu. Staż podyplomowy oraz program specjalizacji zrealizowałam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.
Od 2018 roku jestem specjalistką Onkologii Klinicznej.
Swoje doświadczenia zawodowe zdobywałam na Oddziale Chemioterapii i w Poradni Onkologicznej ww. Szpitala Wojewódzkiego, gdzie holistyczną opieką diagnostyczno-terapeutyczną objęci byli chorzy z pełnego obszaru schorzeń onkologicznych.
W kolejnych latach kierunkowałam swoją aktywność zawodową pracując jako starszy asystent na Oddziale Chemioterapii i Leczenia Systemowego Raka Piersi, w ramach Breast Unit Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
Również od 2018 roku jestem pracownikiem dydaktyczno-naukowym na Katedrze Onkologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Jako onkolożka, na równi stawiam kompetentną diagnostykę, adekwatne i zgodne z aktualnymi wytycznymi leczenie i cierpliwą, uważną relację z chorym.
Brałam czynny udział w krajowych konferencjach naukowych, publikowałam w krajowych czasopismach tematycznych.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
W swojej codzienności zawodowej szczególną uwagę poświęcam chorym z nowotworami piersi; interesuję się tematyką chorób nowotworowych w ciąży.