lek. Tomasz Mazur

Od początku drogi zawodowej upodobałem sobie zabiegi artroskopowe, które w czasach kiedy zaczynałem pracę nie były tak popularne jak obecnie, dlatego pierwsze kursy i staże odbyłem w Niemczech – 2006 r. Berlin oraz Villingen-Schwenningen . Ogółem odbyłem kilkanaście kursów artroskopowych m.in. w ośrodku kadawerowym w Yorku. Zdobyte umiejętności wykorzystywałem w Oddziałach Ortopedycznych, w których pracowałem. Zrobiłem pierwszą w dziejach wrocławskiej Kliniki Ortopedii artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego.

Drugą grupą zabiegów, w których się specjalizuje są operacje stóp tj. głównie paluchy koślawe. Oprócz praktycznej wiedzy pobranej w Klinice Ortopedii odbyłem kursy kadawerowe w Warszawie oraz krótki staż we Francji w Tuluzie.

W czasie rezydentury w Klinice Ortopedii brałem udział w trzech badaniach klinicznych, dla firm : Astra Zeneca, Glaxo i Phizer.

Poza tym odbyłem łącznie kilkadziesiąt kursów osteosyntezy, USG narządu ruchu oraz z zakresu Medycyny Sportowej. Z powodu zainteresowań sportowych oraz prywatnych przyjaźni sportowcy stanowią bardzo dużą grupę moich pacjentów.

CERTYFIKATY

Artroskopia – kursy w Polsce i zagraniczne
Chirurgia stopy, korekcje deformacji stóp u dorosłych
Medycyna sportowa
Osteosynteza
Ratownictwo medyczne
USG narządu ruchu
ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH

rosyjski
angielski
norweski (w trakcie nauki)
HOBBY/ZAINTERESOWANIA

Sport i podróże. Sport to pasja życiowa i zawodowa. Przejawia się czynnym uprawianiem narciarstwa biegowego, udziałem w zawodach narciarskich, pisaniem artykułów dla portalu Nabiegowkach.pl i magazynu „Bieganie” . Poza bieganiem na nartach i nartorolkach, gram w golfa , tenisa, jeżdżę na rowerze górskim, od czasu do czasu żegluję. Planuję połączyć zamiłowanie do podróżowania z narciarstwem biegowym, marzę, aby przebiec co najmniej 10 najważniejszych maratonów i półmaratonów narciarskich na świecie z cyklu Worldloppet.