W jaki sposób uzupełniać niedobory witamin?

uzupełnianie niedoborów witamin

Organizm człowieka, jest bardzo skomplikowanym i zamkniętym systemem poszczególnych układów, które przez całe życie współpracują ze sobą, budując nasze ciało. Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, uzależnione jest od optymalnego funkcjonowania wszystkich układów, które odpowiadają za różnorodne funkcje życiowe. Bez względu czy mówimy o układzie krwionośnym, nerwowym, oddechowym czy pokarmowym, ciało człowieka to jedna, spójnie działająca pracownia, w której każda sekunda wykorzystywana jest na miliardy procesów biochemicznych.

Paliwem dla naszego ciała, są składniki odżywcze, które dostarczamy w pokarmach. Są to witaminy i minerały, które wspomagają prawidłowe działanie naszego organizmu. W przypadku optymalnych proporcji, dostarczanych w sposób zbilansowany, zazwyczaj nie mamy powodów, aby mówić o niedoborach witamin. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Nawet stosując odpowiednio zbilansowaną dietę i stosując suplementację witamin, może się zdarzyć, że nie wszystkie składniki odżywcze, zostaną dostarczone bezpośrednio do komórek danego układu.

Dochodzi wtedy do niedoborów, które warto uzupełnić, ponieważ niektóre z nich mogą negatywnie wpłynąć na ogólny stan naszego organizmu, a niektóre witaminy są wręcz niezbędnym elementem, którego brak może bardzo wyraźnie zaburzyć pracę całego ciała i spowodować takie objawy, jak: bóle głowy, zawroty, osłabienie, drżenie mięśni, czy zaburzenia w pracy układu nerwowego. Natomiast poważne niedobory niektórych witamin, mogą powodować różnego rodzaju poważne zaburzenia, w tym również Hipowitaminozę, a w konsekwencji do rozwoju choroby – Awitaminozy.

Dlaczego warto uzupełniać niedobory witamin? Powodów, jest bardzo dużo. Przede wszystkim dzięki witaminom organizm, jest lepiej odżywiony i nawodniony, zwiększa się jego odporność ogólna, dzięki czemu, jest gotowy do walki z chorobami i infekcjami. Regularne uzupełnianie witamin pozwala obniżyć stres, poprawić działanie układu trawiennego oraz przyspieszyć metabolizm. Dodatkowo odpowiedni poziom witamin w organizmie, pozwala wspomagać usuwanie toksyn i szkodliwych metali ciężkich z naszego ciała.

  • CENA od 70 – 350 zł ( cena zależna jest od rodzaju terapii i składu kroplówki )

Przeciwskazania 

Na ogół u pacjenta nie występują przeciwwskazania do podania suplementów drogą dożylną.

Konieczne jest jednak poinformowanie lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach, alergiach, przyjmowanych lekach czy podejrzeniu ciąży. Nie zaleca się kroplówek dla osób z przewlekłymi chorobami układu krążeniowego, niedokrwistością i niewydolnością nerek.