W jaki sposób wlewy witaminowe pomagają w regeneracji organizmu?

Regeneracja organizmu

Człowiek składa się w głównej mierze z wody. Jednak cały nasz organizm, to przede wszystkim komórki, które codziennie pochłaniają ogromne ilości witamin i minerałów, aby prawidłowo funkcjonować i budować nie zaburzoną pracę każdego z układów naszego ciała. Każda z komórek funkcjonuje w swój, specyficzny sposób i spełnia odmienne zadanie. Każdą z komórek łączy jedna rzecz – do prawidłowego funkcjonowania i życia potrzebują witamin i minerałów, które pozwolą im efektywnie pracować.

Gdy w naszym organizmie dochodzi do niedoborów witamin i minerałów, odczuwa je całe nasze ciało. Komórki nie mogą pracować w optymalny sposób, a wszystkie układy zwalniają lub ich praca zostaje poważnie zaburzona. Czasami dochodzi również do uszkodzenia układów. Wtedy może być już za późno na walkę i regenerację, dlatego istotnym elementem codziennego życia, jest dostarczanie każdej naszej komórce odpowiednią ilość witamin i mikroelementów, dzięki którym cały organizm będzie pracował prawidłowo. Największą ilość witamin, dostarczamy poprzez zbilansowaną dietę i przemyślane, regularne posiłki. Niekiedy jednak jest to niemożliwe, a często nieprawidłowy tryb życia, sposób odżywiania się, pośpiech i stosowanie używek sprawia, że organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości składników odżywczych. Wtedy możemy mówić o niedoborach poszczególnych witamin i minerałów. Do niedoborów może również dochodzić podczas wzmożonego lub bardzo wyczerpującego wysiłku fizycznego i ćwiczeń.

Wtedy potrzebny jest sposób na szybkie i bardzo skuteczne dostarczenie odpowiednich składników odżywczych do wszystkich komórek organizmu. Idealnym i powszechnie stosowanym sposobem na niedobory witamin i minerałów, są dożylne wlewy witaminowe, dzięki którym w prosty, szybki i efektywny sposób, dostarczysz wszystkie niezbędne witaminy prosto do krwiobiegu, a stamtąd bezpośrednio do komórek. Dzięki zastosowaniu kroplówek witaminowych, organizm otrzyma optymalną dawkę witamin bezstratnie.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej suplementacji witamin w postaci tabletek, dożylne podawanie witamin, pozwala dostarczyć wszystkie, niezbędne składniki odżywcze bezpośrednio do komórek, pomijając cały układ pokarmowy, który normalnie przetwarza wszystkie witaminy, dostarczane z pożywieniem. Tym samym dożylne kroplówki witaminowe działają już w kilka godzin od zastosowania i działają nawet do kilku miesięcy, w zależności od rodzaju zastosowanej kuracji.

  • CENA od 70 – 350 zł ( cena zależna jest od rodzaju terapii i składu kroplówki )

Przeciwskazania 

Na ogół u pacjenta nie występują przeciwwskazania do podania suplementów drogą dożylną.

Konieczne jest jednak poinformowanie lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach, alergiach, przyjmowanych lekach czy podejrzeniu ciąży. Nie zaleca się kroplówek dla osób z przewlekłymi chorobami układu krążeniowego, niedokrwistością i niewydolnością nerek.