Chelatacja jako forma detoksu dla organizmu człowieka

Chelatacja / detoksykacja organizmu

Żyjemy w Świecie, w którym narażeni jesteśmy na działanie metali ciężkich, między innymi takich, jak: rtęć, ołów, arsen czy kadm. Produkcja tworzyw sztucznych, przemysł metalurgiczny czy spalanie paliw kopalnych wpływa negatywnie nie tylko na środowisko naturalne, ale głównie na wszystkie, żywe organizmy zamieszkujące naszą planetę. Nie ma sposobu, aby można było się uchronić przed działaniem szkodliwych związków, które wydobywają się podczas procesów spalania i produkcyjnych. Duża kumulacja tych substancji, przyczynia się w wyraźny sposób do ograniczenia możliwości naszego organizmu w procesie oczyszczania i usuwania niepotrzebnych toksyn z wszystkich układów, znajdujących się w ciele człowieka. Brak możliwości całkowitego usunięcia szkodliwych pierwiastków, powoduje ich gromadzenie i powolne uszkodzenie komórek. Nawet niewielka ilość metali może powodować nieprzyjemne zatrucia i rozwój różnorodnych chorób poprzez odkładanie się w narządach i tkankach, co może powodować zaburzenia w ich funkcjonowaniu. W zależności od rodzaju toksyny, reakcja organizmu może być różna, począwszy od bólów głowy i mdłości po poważne schorzenia, jak zaburzenia w przekazie impulsów elektrycznych w układzie nerwowym. Najgroźniejszymi wśród metali ciężkich, stosowanymi w przemyśle, są: rtęć, ołów, kadm i arsen. Są to związki wyjątkowo toksyczne dla naszego organizmu, a nadmierna ich ilość powoduje najczęściej bardzo poważne stany chorobowe, poprzez uszkodzenia elementarnych cząstek każdego, żywego organizmu – komórek.

Chelatacja wspierająca organizm w procesie detoksu, opiera się przede wszystkim na podawaniu substancji, które wiążą jony metali ciężkich i ułatwiają ich usuwanie z naszego ciała. Istotną substancją, która w wyraźny sposób pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu człowieka, jak glutation, który wiąże metale ciężkie i ułatwia ich usuwanie oraz neutralizuje szkodliwe toksyny i pozostałości leków, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie organizmu. Glutation to bardzo silny przeciwutleniacz, dlatego odpowiedni poziom glutationu nie tylko chroni komórki, ale również zapobiega kumulacji i przedostawaniu się do komórek metali ciężkich. Innym znanym sposobem chelatacji, jest podawanie EDTA (kwasu wersenowego), który wspiera odtruwanie organizmu z różnorodnych toksyn i szkodliwych związków i metali ciężkich. Posiada wyjątkowo pozytywne działanie na oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów wapniowo – cholesterolowych, dzięki czemu sprawia, że organizm jest silniej ukrwiony i znacznie szybciej się regeneruje. Kwas wersenowy, jest bezpiecznym związkiem, który nie wchodzi w reakcje, zachodzące podczas procesów w organizmie i jest całkowicie wydalany.

Innym bardzo ważnym i mocnym związkiem chelatującym oraz silnym antyoksydantem, jest kwas askorbinowy, czyli znana wszystkim Witamina C. Dzięki swoim właściwościom syntezy kolagenu i przemianie białek oraz węglowodanów, jest jedną z najważniejszych witamin, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Witamina C bierze udział w tworzeniu tkanki łącznej i syntezie hemoglobiny oraz wspomaga możliwość zmniejszania incydentów zatorowo – zakrzepowych w żyłach i tętnicach. Stosowanie chelatacja, jako formy detoksykacji organizmu, jest powszechnie stosowaną metodą usuwania szkodliwych związków i metali ciężkich, która przynosi bardzo dobre efekty i jest skuteczną metodą poprawy zdrowia pacjentów, dotkniętych zatruciami szkodliwymi substancjami i trującymi związkami. Zaleca się stosowanie chelatacji raz w roku, aby pozbyć się nawet najmniejszych złogów niepotrzebnych związków chemicznych, które wraz z powietrzem oraz innymi drogami, dostają się do organizmu człowieka.

  • CENA od 70 – 350 zł ( cena zależna jest od rodzaju terapii i składu kroplówki )

Przeciwskazania 

Na ogół u pacjenta nie występują przeciwwskazania do podania suplementów drogą dożylną.

Konieczne jest jednak poinformowanie lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach, alergiach, przyjmowanych lekach czy podejrzeniu ciąży. Nie zaleca się kroplówek dla osób z przewlekłymi chorobami układu krążeniowego, niedokrwistością i niewydolnością nerek.